Uudised

Euroopa üheks kaunimaks jõuluturuks hinnatud Tallinna Jõuluturg ajaloolisel Raekoja platsil on nagu killuke muinasjutumaailmast, kus tundub, et kõik on võimalik! Tegevuse südames on Eesti tähtsaim jõulupuu, mille ümber koonduvad päikesekiirtena jõulumajakeste-müügipaviljonide read. Jõuluehteis laval astuvad üles sajad lauljad ja tantsijad. Magusad lõhnad, rõõmsad helid ja südantsoojendavad jõulutulukesed – tule veeda päev muinasjutus!

Jõuluturu pidulik avamine ja jõulukuuse küünalde süütamine toimub juba 17. novembril kell 16.55.

Tänavu on jõuluturg avatud iga päev kell 10-20, seega tund aega kauem kui tavaliselt. Kuumi jooke pakutakse endiselt kella 22-ni, reedeti ja laupäeviti kella 23-ni. Uudisena saab maitsta tervistavaid napse, mis tehtud vanade apteegiretseptide järgi.

Kaupmehed pakuvad laias valikus käsitööd, mida tavalistest poodidest ei leia. Külastajad saavad suhelda otse meistritega ja osta omanäolisteks kingitusteks jõuluehteid ja käsitöötaieseid, millega jõuluvana kingikotti täita.

Lisaks tavapärastele söögikohtadele, kus saab keha kinnitada hapukapsa, verivorstide ja teiste tuntud jõuluroogadega, on tänavu avatud grillimaja, kus menüüs mitmeid uusi hõrgutisi, nagu näiteks kauaküpsenud rebitud liha ja muud põnevat. Oma jõulukaupu on sel aastal jõuluturu külastajaile pakkumas ka meie naaberriikide kaupmehed.

Lisaks eelmisest aastast tuttavatele valguskettidele ehib Raekoja platsi tänavu veel poolsada uut LED-valgusega ketti, millel on kokku 5000 kuldset valgust kiirgavat lampi. Jõulukuusk kannab samasuguseid kuldseid ja punaseid ehted nagu tema möödunud aasta eelkäija, lisandub 50 uut punast säravat südant, mis mullu osutusid väga populaarseteks.

Lava kaunistavad uued säravad dekoratsioonid. Esinejad astuvad laval üles reedeti ja laupäeviti õhtul ja pühapäeviti hommikupoolikul (vt kava).

Jõuluvana saabub 3. detsembril, esimesel advendil. Jõuluvana seab end sisse jõuluvana kontoris, kus saab Jõuluvanale luuletusi lugeda. Parimad salmilugejad ja väga head lapsed saavad ka maiustusi! Terrassil on Jõuluvana postkast, kuhu saab postitada suuremaid soove Jõuluvanale.

Pühapäeviti süütame advendiküünla. Esimese advendi puhul tervitavad kõiki pühapäeval, 3. detsembril kell 14.10 Tallinna linnapea Taavi Aas ja Tallinna praost Jaan Tammsalu. Jõulukuusel süüdatakse esimene advendiküünal.

Uusaastaööl on kavas eriprogramm, kus esinevad Rolf Roosalu, kabareetrupp Dance Wonderland, mustlastantsuansambel Al Sol ja ladinatantsurühm Pantrid.

Jõuluturg on avatud kolmekuningapäevani, 6. jaanuarini 2018.

Veeda päev muinasjutus – tule Raekoja platsile jõulutundest osa saama!