Uudised

Tallinna Jõuluturg Raekoja platsil avatakse juba sel reedel, 18. novembril, kell 16.55.

Tallinna Jõuluturg on lummanud tallinlasi ja linna külalisi juba aastaid. See on kui omaette muinasjutumaailm – keset ajaloolist linnaväljakut kõrgub linna jõulupuu, selle ümber säravad jõulutuledes majakesed, kus müüakse jõuluhõrgutisi ja käsitöötooteid. Lapsi rõõmustavad karussellid ja Jõuluvana, suurel laval esinevad sajad lauljad ja tantsijad ning üle kogu platsi hõljub vürtsikas piparkoogi- ja glögilõhn. Tallinna Jõuluturgu on üheks Euroopa kaunimaks jõuluturuks nimetanud mitmed välismaised meediaväljaanded, sealhulgas CNN, Elle UK ja Vogue Italia.

Tänavuse jõuluturu pidulik avamine toimub juba ülehomme – 18. novembril kell 16.55, kus sõna saab Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme. (NB! Pärast avasõnu on ajakirjanikel võimalus saada temalt ka intervjuu!)

Tallinna Jõuluturg on avatud 18. novembrist 2016 kuni 7. jaanuarini 2017, iga päev kell 10-19.

Igal aastal on Tallinna Jõuluturgu pisut uuendatud. Sel aastal vahetati välja väljakut ehtivad jõuluvalgustid. Uus soojem valgus loob turule veelgi hubasema meeleolu. Kuusk on tänavu erakordselt tihe ja kaunis, sellel on palju uusi ehteid – uued LED-lampidega valgusketid ning erinevate suurustega punased ja kuldsed kuulid. Jõuluturu kontserdilava ehib üle 600 jõulutähe. Kokku valgustab Tallinna Jõuluturgu Raekoja platsil üle 40 000 tulukese. Kõik see sobib hästi tähistamaks 575 aasta möödumist Tallinna (ja väidetavalt ka maailma) esimesest jõulukuusest, mille tõid aastal 1441 Raekoja platsile Mustpeade vennaskonna liikmed.

Traditsiooniliselt on Tallinna Jõuluturul müügil palju kingitusi ja maiustusi, suurem osa neist Eestimaise päritoluga.

Kohapeal saab ka keha kinnitada. Valik on lai: tuntud jõuluroogadest, nagu hapukapsas ja verivorst, kala ja pardini. Sooje ja soojendavaid jooke pakuvad mitmed müüjad P-N kuni kl 22, R-L kuni kl 23.

Kultuuriprogrammi saab nautida R-L kl 17-19, P kl 12-14, täpsemalt saab vaadata kavast www.ChristmasMarket.ee.  Raekoja platsi laval astub tänavu üles umbes 1700 esinejat: rahvatantsuansamblid Sõleke ja Viisuveeretajad, Märt Agu Tallinna Tantsuakadeemia rahvatantsurühmad, 9-kordne koolitantsu laureaat Carolina Tansustuudio, Eesti Kuldse Karika võitja ja maailma ning Euroopa Meistrivõistlustelt kõrgeid medalikohti toonud tantsuklubi Free Flow jpt.

Uusaastaööl on kavas eriprogramm. Üles astuvad ladinatantsurühm Pantrid, kabareetrupp Dance Wonderland kavaga Moulin Rouge, ansambel La La Ladies.

Pühapäeviti süütame advendiküünla. Esimese advendi puhul tervitavad kõiki pühapäeval, 27. novembril kell 14.10 Tallinna praost Jaan Tamsalu ja abilinnapea Taavi Aas, esinevad kirikukoorid.

Jõuluvana seab end sisse jõuluvana majas, kus iga päev kell 12-18 saab jõuluvanale luuletusi lugeda ja talle kingisoove esitada. Parimad salmilugejad ja väga head lapsed saavad ka maiustusi!

Tallinna Jõuluturg ootab kõiki Raekoja platsile jõulutundest osa saama!

_MG_6313 Foto_Sergei Zjuganov