Jõuluturg

Tallinna Raekoja platsil, suursuguse Raekoja hoone kõrval, toimub muinsjutulise hõnguga Jõuluturg, kus tundub, et kõik on võimalik!

Tegevuse südameks jääb Eesti tähtsaim jõulupuu, mille ümber päikesekiirtena asetsevad jõulumajakesed- müügipaviljonid.

Elav jõulumaa on dekoreeritud kuuskede, jõuludekoratsioonidega ja jõulutuledega.
Jõuluturu dekoreerimise raske aga huvitava töö on enda peale võtnud omal alal tõeliselt tuntud tegija Shishi.

Kaupmehed pakuvad laias valikus käsitööd, mida tavalistest poodidest ei leia. Külastajad saavad suhelda otse meistritega ja osta omanäolisteks kingitusteks jõuluehteid ja muid käsitöölisi taieseid, millega jõuluvana kingikotti täita. Ostetud kauba saab kohe ka kingituseks pakkida.

Kohalikud toitlustajad pakuvad eestipäraseid jõulusööke verivorstist- hapukapsast piparkookideni ning keha ja hinge soojendavaid jõulujooke.

Meeleolu loob jõulumuusika ja suur ekraan lava taga seinas, mis näitab hoolikalt valitud imearmsaid jõuluvisuaale.

Pakase vastu aitab pisemaid laadakülastajaid liumägi, kus saab üles- alla ronida ja liugu lasta.
Linnalastele on vaatamiseks päris loomad- jänkud, kitsekesed, lambatalled, ponid ja haned, keda saab ka toita. Soovijad saavad poniga sõitmist proovida.

Peapäkapikk mängib lastega erinevaid mänge ja korraldab neile huvitavaid võistlusi. Pilku püüavad kindlasti ka lumeskulptuurid, mida kohapeal laadakülastajate silme all meisterdatakse ja millele suunatud valgusega imeline sära antakse.

Tegevust pakuvad mitmed erinevad võistlused, nende seas kaunima piparkoogi valimine, ilusaima omameisterdatud jõuluehte konkurss, kuuseehtimise võistlus, kus peaauhinnaks on Shishi ehetega kaunistatud kuusk, jõululuuletuse konkurss ja muud jõuluteemalised tegevused.

Südame teeb soojaks mitmekesine jõuluprogramm, mis toimub igal nädalavahetusel ja tähtpäevadel, läbi pühade aja.

Igati abiks on jõulupäkapikud.

Aga Jõuluturu tõeliseks pärliks on kindlasti oma majas lapsi vastu võttev Jõuluvana.
Jõuluvana maja on dekoreeritud nagu tõeline jõulu muinasjutt!
Sisse astudes usub iga laps, et just sellises kohas päkapikud pesitsevadki!
Jõuluvanale saab öelda oma kingisoovi, mis tõenäoliselt ka täide läheb.
Iga laps saab Jõuluvanalt ka maiustusi.
Terrassil on Jõuluvana postkontori postkast, kuhu saab jätta kirju jõuluvanale. Kõikide kirjade vahel loositakse välja 26- ndal detsembril erinevaid kingitusi.

Ja üllatus, üllatus- Jõuluvana on kohale tulnud põhjapõtradega- ema ja kaks alles sellel aastal sündinud pojakest, kes kõik endale jõuluajaks ka vahvad sarved on pähe kasvatanud!

Põhjapõdrapere on loomulikult Jõuluvana majakese juures, kus järjekorras ootavad lapsed saavad neid ka samblaga toita ja ninale pai teha.

Päevakene Jõuluturul tundub kui maagiline jõulumuinasjutt!